Така звична, але особлива, на перший погляд, однакова, але різна, універсальна та доречна майже у будь-якій життєвій ситуації – тканина з геометричним принтом «Смужка». Ось уже кілька останніх сезонів вона не залишає подіуми модних столиць. Сукні, блузи, штани та навіть аксесуари в смужку стали невід'ємною частиною гардеробу всіх модниць, які стежать за актуальними тенденціями.
Дизайнери TELL теж не оминають модний геометричний принт у своїх колекціях. «Смужка» стала вічною класикою для жінок, які цінують у стильових рішеннях доречність та лаконічний мінімалізм із акцентними деталями. Ми вирішили провести невеликий історичний екскурс, в якому розповімо про те, як з'явилася смужка на одязі людини, яку інформацію несла смугаста тканина, і як змінювався сенс «Смужки» у різні епохи.
Від давнини та до епохи «Відродження»
Вперше на тканинах «Смужка» з'являється ще за часів Стародавнього Єгипту. Як головний убір фараони носили хустку в смужку. Цей атрибут вважався символом влади.
Слов'яни у своєму одязі теж не ігнорували «Смужку». Спочатку смугаста тканина була вимушеним заходом: нерідко під час процесу виготовлення тканини закінчувалася пряжа одного кольору, тому доводилося брати іншу. Так з'явилася «пістря». Але потім слов'янам так сподобалися смугасті атрибути одягу (передники, сорочки, спідниці та сарафани), що вони зробили «Смужку» національною особливістю. Колірна гама старанно підбиралася, а колір кожної смужки мав свою символіку.
А як було в Європі? У Середньовіччі носити смугасту тканину дозволялося лише нижчим верствам суспільства: жінкам легкого поведінки, блазням, каторжникам, катам, слугам, незаконнонародженим і засудженим. Більше того, смужка для таких громадян була обов'язковим елементом, що ідентифікує! Тобто, аристократія та «порядний люд» не мав у своєму гардеробі речі у смужку. Одяг з таким малюнком вважався атрибутом, що ображає честь.
Так тривало довгий час, аж до епохи Відродження. З приходом «Нового часу» на смужку в одязі подивилися інакше. Смугасті елементи в аксесуарах та одязі почали поступово з'являтися і в аристократів, і в монархів. У XVIII столітті смужка вже сміливо увійшла в моду французьких та англійських панянок, які стали прикрашати спідниці та рукави своїх суконь широкими та вузькими смугами.
«Смужка» з ХХ століття і до сьогодні
Варто зазначити, що в 30-х роках ХХ століття смужку носили більше чоловіки, ніж жінки. У моді були смугасті костюми з вовняної тканини, які були зручні для всіх: від працівників-цеховиків до голів управлінського апарату держав.
А ось уже у 50-х роках смужкою зацікавилися і модельєри жіночого одягу. Приймаючи різні форми, тонкі та широкі, поздовжні та поперечні, різнокольорові та однотонні смужки змогли прикрасити спідниці, блузи та сукні. Саме тоді морська смужка набула неймовірної популярності, а «тільняшка» стала універсальним атрибутом як чоловічого, так і жіночого гардеробу.
Пройшовши такий величезний шлях, від давнини і до нашого часу, універсальна та доречна у будь-якій ситуації «Смужкаа» стала фаворитом багатьох модельєрів та стилістів. Футболки, сорочки, пуловери та кардигани в смужку стали вічною базою, якою наповнюються гардероби мільйонів жінок та чоловіків у всьому світі! Купуючи річ актуального крою в смужку, будьте певні, що такий виріб буде універсальним у будь-якій ситуації та прослужить вам не один рік!